KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

Yönetim Kurulu Celal Koloğlu

Celal Koloğlu 1951 Elazığ doğumlu, 1975 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1977’de kurduğu Kolin İnşaat’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı.

2005 yılından beri Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Geçmiş dönemlerde Sektör Kurum ve Kuruluşlarında Yürütmüş olduğu görevler;

1996-2001 yıllarında Asfalt Müteahhitleri Derneği Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı,

1997-2000 yıllarında Türkiye Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği, 2001-2003 yıllarında İşsizlik Sigortası Fon Yönetim Kurulunda TİSK temsilcisi.

2003-2004 yıllarında TOBB Müteahhitlik Sektör Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2005 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik ve Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği,

1998-  2011  yıllarında İNTES (Türkiye İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri İşveren Sendikası) Yönetim Kurulu Üyeliği,
1997 -2011 yıllarında Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği,
2010-2012 yıllarında Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulunda TİSK temsilcisi olarak görev almıştır.
Celal Koloğlu İngilizci biliyor, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  İlhan Adiloğlu 

1951’de Artvin Ardanuç’ta doğdu Adiloğlu Lise son sınıfa kadar Artvin’de okuduktan sonra İstanbul’da Atatürk Erkek Lisesinden 1968 de mezun oldu. 1968 senesinde girdiği İTÜ İnşaat Fakültesinden, 1973 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Çalışma hayatına İzmir’de Sondaj İşleri San. ve Tic. A.Ş.’de Şantiye Şefi olarak başlayan Adiloğlu’nun  4 sene sürdürdüğü bu görevinin ardından  yürütmüş olduğu görevler şöyledir;

1977 yılında Işıklar Holding bünyesinde kurulan Özışık İnşaat’a geçti ve 1997 senesine kadar Şantiye Şefi, Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Ortak olarak çalıştı. Bu görevinde Türkiye’de önemli birçok karayolu, baraj, sulama, hidroelektrik santrali projesini yönetti.

1997 yılında, Eser İnşaat, Eser Taahhüt, Şirketlerinin Ortağı, Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı. Türkiye’nin dışında Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa’da işler üstlenerek uluslararası işleri yönetti. Eser Proje ve Müh. A.Ş. ve Eser Sigorta A.Ş. firmalarını kurdu.

2006 yılından itibaren, Eser Grubu bünyesindeki Eser Holding, Eser Taahhüt, Eser Proje, Eser Enerji, Eser Eksport ve iştiraklerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi olarak görevini yürüttü. Türkiye, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’da 15 ülkede sahibi bulunduğu şirketler aracılığı ile yürüttüğü işlerin toplamı 3 milyar USD’yi geçti. Halen bu şirketlerin yönetimini 2 oğlu ile aktif olarak yürütmektedir.

İngilizce bilen Adiloğlu evli ve iki çocuk babasıdır.


Gürhan Özdemir

1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (E.İ.T.İ.A.) İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Özdemir iş hayatına 1979-1982 yıllarında T.C. Başbakanlık bünyesinde çeşitli kademelerde görev yaparak başladı.

1995 yılından itibaren Gena İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Özdemir’in geçmiş dönemlerde sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir;

1982-1995 yılları arasında inşaat, taahhüt ve iş makineleri imalatı yapan bir şirkette Şirket Müdürü ve Genel Koordinatörü, 1995-1999 tarihleri arasında AGİAD (Anadolu Genç İş Adamları Derneği/ANKARA)  Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi 2006 yılında TOBB Türkiye Müteahhitlik Hizmetleri Meclis Üyesi, 2004-2007 yıllarında 22. Dönem İNTES Yönetim Kurulu Üyesi,2007 yılından beri 23-24-25. Dönem INTES Yönetim Kurulu Başkan Vekili İngilizce bilen Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

    Kemal Güleryüz

Kemal Güleryüz 1990 yılında Stanford Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu.
Görev hayatına 1990-1999 yıllarında  Gülermak  Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş’de Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Güleryüz’ün geçmiş dönemlerde yürütmüş olduğu görevler şöyledir:

1999-2012 yıllarında Gülermak  Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Genel Müdür

2013- Gülermak  Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı.


   Levent Kafkaslı

1963  yılında doğan Kafkaslı  1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü ve 1988 yılında İstanbul  Üniversitesi Yüksek Lisans Yapı İşletmesi bölümünden mezun oldu.
Meslek hayatına 1987 - 1989 yılları arasında Kurs - Ar Tatil Köyü saha mühendisi olarak başladı.
Kafkaslı’nın geçmiş dönemlerde sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir;
1990 – 1991 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. Batıkent Uydu Kent Projesi Saha Mühendisi,
1991-1992 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Al Jubail-Riyad Boru Hattı Projesi Şirket Temsilcisi,
1991-1993 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Aramco  Hawiyah Alanı Gaz Boru Hattı Projesi Teknik Ofis Mühendisi
1993-1997 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Saztube-Yelemez-Aporni Ham Petrol Boru Hattı İnşaatı , Wafra Ham Petrol Boru İnşaatı,  Ham Petrol Tankları Projesi Merkez Ofis Koordinatörü
1997-1999 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Batı Yakası Boru Hattı İnşaatı Projesi Proje Müdürü
1999-2000 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Azarbeycan-Tekfen Ortak Girişimi Genel Müdür Yardımcısı
2000-2002 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Kazakistan Tengiz Pompa İstasyonu Yenileme Boru Hattı Rehabilitasyon ve Atyrau Pompa İstasyonu İnşaatı Proje Müdürü
2002-2005 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Şah Deniz Gaz Kara ve Deniz Yapı Tesisleri Proje Müdürü
2005-2010 yılları arasında Hazar bölge projelerinin yönetimi Genel Müdür Yardımcısı
2011-2013 yılları arasında Azerbaycan projelerinin yönetimi Genel Müdür Yardımcısı
2013 yılından beri Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.  Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
Levent Kafkaslı İngilizce bilmektedir.

Detaylı CV için tıklayınız.


 Barış Haşemoğlu

1974 yılında Bitliste doğan Haşemoğlu İlk ve Orta öğretimini Özel Yükseliş Koleji’nde tamamladı. 1993-1995 Bilkent Üniversitesi, Ankara SBFF – İktisat Bölümünde eğitim gördükten sonra 1997 yılında The American College, London İşletme bölümünden mezun oldu. Çok iyi İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir. Halihazırda, AQUA Enerji Üretim A.Ş. / Yönetim Kurulu Başkanı , HAŞEMOĞLU İnşaat San. Ltd. Şti./ Şirket Müdürü, NATHAŞ Turizm A.Ş. /  Genel Müdür,  olarak sektörde görevlerine devam etmektedir.

Detaylı CV için tıklayınız.


 


 Deha Emral 

1961 yılı Zonguldak doğumlu Deha EMRAL 1985 yılında TRI-STATE Üniversitesi- Indiana/ABD Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2007 yılından beri Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Emral’ın geçmiş dönemlerde yürütmüş olduğu görevler şöyle;

 1985 – 1988   yıllarında Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Libya Şantiyesi Koordinatörü

 1988 – 1990   yıllarında Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Karayolları İnşaatları Koordinatörü

 1990 – 2007 yıllarına Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi – Genel Müdür

Emral’ın Türkiye Müteahhitler Birliği ( TMB)   Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

İngilizce bilen Emral, evli ve 1 çocuk babasıdır.


 Gültekin GÜVENSOY

1960 Kars' ta doğan Güvensoy, yüksek okul  mezunudur.  
Güvensoy  İnşaat  ve  Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.
1985 yılında kurulan Güvensoy A.Ş., yaklaşık 30 yıldan beri Güvensoy Grup olarak inşaat, turizm, gıda ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
 Şirket inşaat sektöründe barajlar, yollar, AVM ,çevre düzenlemesi, lüks konut işleri gerçekleştirilmektedir.
Turizm alanında  Bodrum’da  CASA COSTA hotel ve KARS’da KARS’ otel adı altında  faaliyet gösterilmektedir.
Madencilik dalında ise Güvensoy Madencilik ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi adı altında 20 yılı aşkındır granit taş ocağı, mermer ocağı  ve kum ocağı işletmeciliği yapılmaktadır.
Gıda sektöründe Güvensoy’un  2011  yılında yapımını tamamlayarak Ankara’ya kazandırdı KIZILAY AVM‘de ilk şubesi açılan KOFFİEBOON adı altında kafe zinciri kısa sürede  dört şubeye ulaştırıldı.
Güvensoy’un devam eden işleri arasında yurt içinde D.S.İ’nin ANKARA Kalecik İçme Suyu ve Sulama  Baraj İnşaatı,  DSİ’nin Mavi Tünel İkinci Kısım İnşaatı da KONYA’da  devam eden bazı işler arasındadır.
Yurt dışında ise Libya da iki sulama barajı inşaatı Güvensoy’un üstlendiği işler arasındadır.
Gültekin Güvensoy  evli ve iki çocuk babasıdır


 Asude ÖZTÜRK CAMADAN

1978 yılında Ankara’da doğdu. Orta öğretimini Yükseliş Kolejinde, lise eğitimini Büyük Kolej’de tamamladı. 2002 yılında Texas A&M University, -İnşaat Mühendisliği (BS Civil Engineering) bölümünden mezun oldu.

Çalışma hayatına Haselsan İnşaat ve Tic. A.Ş.’de Şirket Ortağı olarak başladı. 2005 yılında Gözde İnşaat Sanayi Ltd. Şti / Şirket Müdürü - Şirket Ortağı, 2007 yılında Hotel Houston-Güniz Otelcilik ve Turizm A.Ş./ Şirket Ortağı, 2008–2014 yılında HSY Grup İnşaat ve Tic A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmış olup, Haselsan İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Camadan İnşaat Ltd. Şti./ Şirket Müdürü - Şirket Ortağı olarak görevini sürdürmektedir.

Haselsan İnşaat A.Ş’de  hakediş birimi, ihale birimi, yurt içi ve yurt dışı iş geliştirme birimlerinde görev alan Asude Öztürk Camadan, Haselsan’ın yurt içi ve yurt dışı işlerinin yanı sıra firmanın diğer iştiraklerinin de iİş geliştirmesini üstlenmiş bulunmaktadır. 

C Sınıfı İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanlığı Belgesi, T.C. Ankara Ceza ve Ticaret Mahkemeleri  İnşaat İşleri Bilir Kişiliği Belgesi, FIDIC (Uluslararası İhale Şartnamesi) Semineri, Milli Eğitim Bakanlığı Spikerlik Diploması, İngilizce/Türkçe Yeminli Tercümanlık Belgesi, Mavi Bilgisayar (Sistem Mühendisliği), DIGM / Kazanan Teklif Semineri (TMMMB), Tömer İspanyolca Kursları, Başkent İletişim Diksiyon ve Spikerlik kursu, Single Engine Private Pilot License Course, Su altı Dalış Teknikleri kursu katıldığı seminer ve kurslardır.

İNTES Genç Yöneticiler Grubu on üçüncü dönem başkanlık görevini yapmış olan Asude Öztürk Camadan’ın bugüne kadar görev almış olduğu ve üyesi bulunduğu diğer dernekler ve organizasyonlardaki üyeleri söyle, İNTES üyeliği, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası Üyesi, Türkiye Sanayici İşadamları Vakfı  Kadın Platformu Başkanı, Genç Girişimciler Derneği  Üyesi, TOBB/ASO - Kadın Meclisi Üyesi, Kavaklıderem Derneği Üyesi, IBSA (Uluslararası Dünya Körler Spor Federasyonu Üyesi, Tandoğan Rotaract Kulübü / As başkan, Paralimpik Derneği / Üye – Delege, T.C. Görme Engelliler Spor Federasyonu – Delege ve Goalball hakemi, Gören Eller spor Kulübü Delegesi, Yapı Dünyası Dergisi – Mesleki Yazar, ANGİAD-Ankara Genç İş Adamları Derneği, T.M.M.O.B. İnşaat Mühendisleri Odası  Üyeliği, ABD-SWE-Society of women engineers üyeliği, ABD-ASCE-American Society of Civil Engineers üyesidir.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Asude Öztürk Camadan evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
Turuncu